V pátek 24.5. bude naše prodejna otevřená pouze do 11 hodin. Děkujeme za pochopení.

Vaše štěně ničí pelech? Víme, proč to dělá.

Ne každý mazlíček se chová ke svému pelechu jako k ideálnímu místu k odpočinku a spánku. K tomu musí tak trochu dospět věkem. Co dělat, když štěně ničí pelech? Jak mu v tom zabránit?

Kousáním štěňátka poznávají svět. V průběhu času se však učí, že některé věci se prostě nekoušou. Co když potenciální "oběť" vašeho domácího mazlíčka je jeho vlastní pelech? To je nepochybně znamení pro psí majitele, že by měli začít jednat. Takže co dělat, když štěně zničilo pelech?

clanek-proc-pes-nici-pelech

Rozlouskněte…příčinu

Pozorujte svého psa. Pečlivě sledujte, za jakých okolností váš pes ničí svůj pelech. Pokud je devastace prováděna pouze tehdy, když opustíte dům, je pravděpodobné, že zvíře trpí úzkostí z odloučení. Pokud máte doma více psů, může ničit svůj pelech ten pejsek, který chce na sebe upozornit.

Nicméně, pokud se nic takového kolem pejska neděje, tak to váš mazlík pravděpodobně dělá, protože se nudí. Štěňata koušou vše na co přijdou při přezubování, v tom případě je potřeba poskytnout jim spoustu žvýkacích hraček. Ale pozor – hračky je potřeba pečlivě vybírat, aby nedošlo k jejich pozření a následně udušení. Z vlastní zkušenosti víme, že některá plemena (jako náš bulík Oliver :-)), jsou na to experti.

Pes ničí svůj pelech kvůli nudě nebo přezubování

Psi, kteří nemají dostatek fyzické a duševní stimulace, se prostě nudí, a to je první krok k destruktivnímu chování. Dejte svému mazlíčkovi několik žvýkacích hraček. Díky tomu mu poskytnete perfektní způsob, jak u něj zahnat nudu a potřebu kousání. Je důležité, aby pes měl své hračky k dispozici po celou dobu. Jakmile si tedy bude chtít uvolnit emoce, bude mít po tlapce vždy něco, co je vhodné ke kousání.

Dejte žvýkací hračky do jeho pelechu. Nešetřete ho chválou pokaždé, když do hračky kousne. Pokud v určitém okamžiku pes začne kousat pelech, okamžitě ho přestaňte chválit a povzbuďte ho, aby si vzal hračku. Nemá smysl na psa křičet, je potřeba počítat s tím, že první pelech dostane zabrat. V pozitivním smyslu mu ukažte, že kousání pelechu nepřináší žádné výhody a kousání hraček je dobrou zábavou.

Musíte být důslední a pravidelně sledujte psa. Po chvíli váš pejsek zjistí, že když kousne do hračky, může se spolehnout na pochvalu a nějaký ten pamlsek, u kousnutí do pelechu ne.

Pes ničí jeho pelech kvůli úzkosti z odloučení

Možná zjistíte, že váš pes ničí pelech pouze tehdy, když je sám doma. Vypouští napětí a kouše pelech, protože ho má ve své blízkosti a nemá nic jiného ke kousání. Pak stojí za to vsadit na přírodní kousače a kongy naplněné pochutinami. Pokud to nepomůže, stojí za to konzultovat kousání s psím specialistou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz