V pátek 24.5. bude naše prodejna otevřená pouze do 11 hodin. Děkujeme za pochopení.

Chcete se lépe vyspat? Pusťte psa do ložnice!

Chcete se lépe vyspat? Pusťte psa do ložnice! Ale ne nutně do postele…

Pelech pro psa

Na otázku, zda je správné pouštět pejska do ložnice nebo ne, se snažili odpovědět vědci z kliniky Mayo v Arizoně, která je zaměřená na spánek lidí.

Pozvali 40 chovatelů psů, většinou žen ve věku kolem 40 let, a analyzovali kvalitu spánku po dobu pěti měsíců. Všechny osoby, které se studie zúčastnily, byly zdravé a dříve netrpěly poruchami spánku.

Psi, kteří byli v jejich péči, nemohli být mladší než šest měsíců. Myšlenka byla, že štěně, stejně jako dítě, vyžaduje v noci péči a ruší odpočinek. Účastníci studie a jejich čtyřnozí mazlíčci měli senzory aktivity pro kontrolu kvality spánku.

A co se ukázalo? Lidé, kteří zůstali v jedné místnosti se psem, spali hlouběji a klidněji, než když v něm zvíře nebylo. Ať už to byl kříženec, knírač nebo německý ovčák..

Ale věnujte pozornost slovům "v jedné místnosti". Jen v jedné místnosti, ale ne nutně v jedné posteli. Protože stejná studie ukázala, že když dáme psa pod peřinu, kvalita našeho spánku se zhoršuje - i když minimálně, ale přesto.

Otevřete tedy své ložnice a dovolte svým psím mazlíkům aby spali společně s Vámi v jedné místnosti, pro počátek můžete vybrat nový pelíšek k posteli ????

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz