Jak vybrat pelech pro psa

Změřte svého mazlíčka od čumáku po kořen ocasu

Správná velikost je důležitá, aby váš mazlíček spal a odpočíval pohodlně. Rozhodující pro pejska je vnitřní rozměr pelechu. Vnější rozměr je důležitý pro majitele, aby věděli, jestli se jim pelech vejde na určené místo. U každého pelechu naleznete tabulku s vnitřními a vnějšími rozměry pelechů. 

U některých modelů rovněž naleznete doporučení, jaký rozměr je vhodný k dané rase psa, je to však pouze obecné doporučení. 

Vyberte si, kam chcete pelíšek pro psa umístit

Zda bude v interiéru nebo ve venkovním prostředí. Pelechy pro venkovní využití jsou označené jako OUTDOOR a jsou ušité z látky, která je voděodpudivá. Neznamená to však, že je pelech 100% nepromokavý, odolný proti dešti. Pelechy takto označené jsou určené na balkony, terasy nebo do kotce. Veškeré pelechy jsou vhodné do interiéru (Outdoor mírně šustí).

Imola

Sledujte jak váš mazlíček odpočívá

Jestli si vybírá otevřené prostory, jestli se rád stočí do klubíčka nebo se nejraději zahrabe pod peřinu. V naší nabídce naleznete klasické pelechy, matrace, boudičky či polštáře. Všeobecně lze říct, že psi dávají přednost pelechům a matracím. Kočky mají zase rády boudičky nebo malé pelíšky.

Zjistěte jaká je výplň pelechu

Musí být pohodlná a zároveň kvalitní, která po krátkém užívání nemění tvar. Výplně pelechů tvoří většinou drcená polyuretanová pěna, popřípadě máme v nabídce i pelíšky s výplní z viskózní pěny, které se využívají hlavně u ortopedických pelíšků.

Zjistěte jak čistit pelech

Pelech by měl být lehce pratelný, ideální je ten, ze kterého lze vyndat výplň a prát jen potah. U nás se jedná například o pelechy řady Cézar nebo Victoria.

pelech-cezar-maly-pes

pelech Cézar v nejmenší velikosti

Zjistěte bezpečnost pelechu

Pelechy by neměly obsahovat malé kousky, aby nedošlo k jejich požití. Zipy na výrobcích by měly být dostatečně schované. Pelech by neměl po podlaze klouzat.

Věnujte pozornost zpracování

V současné době je pelech i dekorativním prvkem, ne nějakou smradlavou dekou v rohu chodby. Budete se na něj dívat každý den, a to už stojí za to vybrat si styl a barvu, která se vám bude do interiéru hodit.

Kam dál? Podívejte se na pelechy pro velké, střední nebo malé psy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz