Jak a proč naučit spát pejska v pelíšku?

Pořizujete si nové štěňátko? Pozor na jednu zásadní chybu, kterou udělají téměř všichni začínající pejskaři. Řeč je o spaní v posteli. Pokud neplánujete spát s novým přírůstkem v posteli, což vám nedoporučí všichni veterináři, je potřeba od počátku dodržovat striktní pravidla.

Jak tedy na to?

  • Pořiďte pejskovi pelíšek, který bude pro něho místem odpočinku.
  • Dejte do pelíšku nějakou svou nošenou věc, ideálně tričko nebo plyšáka.
  • Vydržte a buďte trpěliví – to je to nejdůležitější a taky neobtížnější! Každé štěně to na vás bude zkoušet, bude fňukat a plakat u postele, bude házet ty nejsmutnější pohledy, abyste ho tam pustili. Štěňata dokážou být dokonalí citoví vyděrači. V tomto okamžiku ale musíte vydržet, většinou to trvá jen pár dní, než si pejsek na nový pelíšek zvykne.

pelech-pro-male-psy-a-kocky-daisy-11

Nezapomínejte, že spaní pejska v posteli nese určitá rizika a nepříjemnosti, počínaje alergickými reakcemi a konče nečistotami a chalupy v peřinách. No a takový pejsek v posteli vám může zadělat pěkné problémy ve vašem partnerském soužití, je velmi pravděpodobné, že můžete zapomenout na usínání v náruči partnera.

Pelech a pelíšek si vybírejte vždy dříve, než si pořídíte štěňátko, aby od počátku vědělo, kde je jeho místo a kde najde útočiště. Pelíšek vybírejte důkladně, není pelech jako pelech. Zaměřte se na kvalitu zpracování a komfort spaní pro pejska. Potah pelechu by měl být sundatelný a pratelný. No a v neposlední řadě se vám pelíšek musí líbit. Nikdo nechce mít v předsíni či ložnici ošklivou hozenou deku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení