V pátek 24.5. bude naše prodejna otevřená pouze do 11 hodin. Děkujeme za pochopení.

Proč pořídit ortopedický pelech?

Pro koho je určen ortopedický pelech?

Hlavní funkcí ortopedického pelechu či matrace je podpora páteře ve správné pozici, zabraňuje otlakům, které můžou v budoucnu vést k disfunkcím pohybového ústrojí.

Ortopedická matrace Bambol

Ortopedická matrace bambol

Pro ortopedický pelech se často rozhodují majitelé pejsků v okamžiku, kdy jejich pejsek již má nějaké zdravotní problémy s páteří, klouby či proleženinami. Psům, kteří bojují s nemocemi páteře poskytují úlevu, ale hlavně nezhoršují jeho stav. Je pravda, že u starých či nemocných pejsků je ortopedický pelech nenahraditelný. Je potřeba ale míti na paměti, že ortopedický pelech není lék, je to prostředek k regeneraci a snížení útrap pejska.

Díky jeho podpůrným vlastnostem je ale ortopedický pelech vhodný i pro zdravé pejsky včetně štěňat. Pořízením ortopedického pelechu můžete předejít budoucím potížím, podpoříte správný vývoj pejska a pelíšek bude pro něho ideálním odpočinkem po dlouhé procházce.

Ortopedický pelech Medico

Jako ortopedické jsou však často označována i klasická lehátka. Ty jsou určená pro pejsky, kterým dělá problém vstát z ležící polohy v klasickém ortopedickém pelechu. Jednodušší pro některé pejsky s bolavými klouby je vylézt si nahoru a poté slézt z pelechu dolů.

Na co si dát pozor při výběru?

U ortopedického pelechu je nejdůležitější jeho výplň. Na trhu se objevuje spoustu pelechů s označením „ortopedický“, bohužel neexistuje žádná zdravotní norma, která by stanovovala, jakou výplň by vlastně měl takový pelech mít. Na internetu najdete velké množství ortopedických pelechů, které jsou naplněny silikonovou či vlněnou výplní, které nemají s ortopedickým pelechem nic společného. Naopak může dojít ještě k většímu poškození páteře u nemocného pejska.

Základem ortopedického pelechu je paměťová pěna – tzv. viskózní pěna (memory foam). Tato pěna se hojně používá k výrobě ortopedických matrací pro lidi. Většinou mívá výšku 3cm a je nalaminovaná na druhou složku ležící plochy, kterou je polyuretanová pěna. Do polštářů ortopedických pelechů se používají tyto pěny i v drcené formě.

Jaké ortopedické pelechy nabízíme?

V naší nabídce naleznete kvalitní ortopedické pelechy Medico a Pro Medical, ortopedické matrace Bambol a Premium Visco

Pelechy a matrace v naší nabídce jsou prověřeny řadou zákazníků a mají velmi kladné hodnocení.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz