V pátek 24.5. bude naše prodejna otevřená pouze do 11 hodin. Děkujeme za pochopení.

Proč pořídit pejskovi matraci?

V dnešní době si můžeme vybrat, zda pejskovi pořídíme pelíšek či matraci. Co se týče pelíšků, jedná se zcela univerzální a běžnou součást výbavy vašeho čtyřnohého kamaráda. V nabídce je pestrá škála tvarů, typů, materiálů a rozměrů. Stále populárnější se ale v dnešní době stávají matrace, jelikož jsou nejen praktické, ale mohou být i zdraví prospěšné. Chcete se dozvědět víc?

Estetika

Vždy záleží na majiteli psa a jeho vkusu. Někteří dávají přednost nadýchaným pelíškům, které jsou plné polštářů, nicméně najdeme také majitele – minimalisty, u nichž je právě matrace ideální volbou, a to zejména díky velmi jednoduchému a elegantnímu designu, jenž je dokonalým doplňkem každého interiéru, balkonu i zahrady. Většinou se totiž jedná o podložku, která může být doplněna o vyvýšení na jedné straně, kde si pejsek může lehce položit hlavu a komfortně odpočívat.

Složení

Chceme-li se zaměřit na materiál, z něhož se matrace skládá, měli bychom matraci vnímat jako spojení potahu a vnitřní části. Potah by měl být vyroben z odolného, lehce udržovatelného a zároveň příjemného materiálu (Savoy, Codura, čalounická látka, jemná tkanina apod.). Součástí potahu by mělo být také protiskluzové dno, aby matrace držela na místě a příliš neujížděla po podlaze. Vnitřní část obvykle bývá vyplněna viskózní pěnou, která se přizpůsobuje tvaru těla a umožňuje držet páteř zvířete v ideální poloze.

Zdraví

Na trhu se prodávají také ortopedické matrace, které díky svým vlastnostem pomáhají pejskům s různými zdravotními potížemi (páteř, klouby či proleženiny). Vzhledem k tomuto jsou vhodné i pro zdravé pejsky včetně štěňat. Pořízením kvalitní ortopedické matrace můžete předejít budoucím potížím a podpoříte správný vývoj pejska.

 Použití

 Jak již bylo zmíněno výše, matraci lze využít stejně jako obyčejný pelíšek, a to zejména u psů, kteří nemají rádi omezené prostory a chtějí pozorovat vše, co se kolem nich děje. Ortopedické matrace pak mohou být ideální volbou pro nemocné a starší pejsky. 

 Údržba

U matrací se doporučuje prát pouze potah, nikoli vnitřní část obsahující viskózní pěnu. Ideální teplota praní je třicet stupňů za použití tekutého pracího prášku (bez aviváže). Vyvarujte se prosím koupě matrace bez odnímatelného potahu, jednalo by se o zcela zbytečnou investici, jelikož byste ji neměli jak udržet v čistotě.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz