Jak se starat o psí pelíšek?

Zanedbaný psí pelíšek je zdrojem nepříjemného zápachu, ale také bakterií, plísní a dokonce i parazitů.

Většina pejsků si z procházky přinese domů částice prachu či písku, pejsci v pelíšcích velice rádi něco okusují, slintají a samozřejmě se válejí a pelichají. Všechny tyto nečistoty se na pelíšku usazují a po chvíli začíná problém doslova zapáchat.

Už při zakoupení pelíšku je důležité zjistit, jakým způsobem se dá vyčistit. Malé pelíšky se většinou dají celé vložit do pračky ale u středních či velkých pelechů je to již problém. Proto je důležité vybírat pelíšek, který má snímatelný a pratelný potah.

Pelíšek Princess popel šedá 01

Pelíšek Princess vel. XXL. Pro střední a velké psy nabízíme všechny pelíšky se snímatelným potahem.

Frekvence čištění pelíšku je závislá jak od materiálu, ze kterého je vyroben, tak i od samotného pejska. Jsou pejsci, kteří hodně slintají či línají, u těch je potřeba čistit častěji. Stejně tak u štěňat či starých psů může docházet k nechtěnému úniku moči. Pokud jsou pelíšky ušity z voděodpudivých materiálů, tak většinu nečistot se dá otřít hadříkem, pelíšky z čalounických látek by však měly být čištěny alespoň jednou za 2 týdny.

Zde je několik tipů, které Vám pomůžou udržet pelíšek čistý a voňavý:

  • Pravidelně psí pelíšek vysávejte, nejvíce nečistot se uchytí v záhybech.
  • Vždy si přečtěte návod na údržbu a řiďte se doporučeními.
  • Potahy pelíšků vždy nechte po vyprání pořádně uschnout, vlhký pelech bude během chvíle hned zapáchat a můžou se tvořit plísně.
  • Ideální je mít pro pejska 2 pelíšky nebo jeden s náhradním potahem. Tím nebude muset pejsek čekat až mu vypraný potah uschne.
  • Pokud je potah silně znečištěn, tak před samotným praním odstraňte skvrny předpírkou ve vaně.
  • Používejte pouze jemné čističe, ideálně mýdlové, které nejsou pro psí kůži nebezpečné či dráždivé. Ze stejného důvodu nepoužívejte aviváž.
  • Dovnitř pelíšku můžete používat podložky či deky, většina nečistot zůstane na nich a samotný pelíšek tak bude mít delší životnost.
  • Pelíšky je vhodné ošetřovat přírodními odstraňovači nečistot a zápachů.

pelech-pro-psa-cezar-M

Pelech Cézar, láhvově zelený vel. M. K pelíškům Cézar lze dokoupit náhradní potah,Váš pejsek tedy již nebude muset čekat až mu potah po vyprání uschne.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz